KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11105118
*
nr 1110 5118
Skulptur
Hoptimist Bimble, märkt Ehrenreich Denmark, teak och metall, höjd: 14 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 19:21:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 19:22:40
1
450 kr
13/5 19:07:28
2
Vinnande bud
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hoptimist bimble konsthantverk skulptur teak och metall
-
7088 Dalahäst
höjd: 1. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:20
-
7026 Skulptur
Afrodite, konstmassa. Efter antiken, Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:48
-
7027 Skulptur
Bodhisattva, Metall. Bemålat, metall. Höjd: 23 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:38
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:50
-
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:15
-
2015 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 18:26
*
Skulptur
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 5118
Skulptur
Hoptimist Bimble, märkt Ehrenreich Denmark, teak och metall, höjd: 14 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 19:22:40 | 1 | 450 kr |
13/5 19:07:28 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hoptimist bimble konsthantverk skulptur teak och metall
-
7088 Dalahäst
höjd: 1. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:20 -
7026 Skulptur
Afrodite, konstmassa. Efter antiken, Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:48 -
7027 Skulptur
Bodhisattva, Metall. Bemålat, metall. Höjd: 23 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:38
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:50 -
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:15 -
2015 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 18:26